Farmakoekonomika - základné pojmy

Prednáška charakterizuje relatívne krátko sa rozvíjajúcu subdisciplínu Klinickej farmakológie – Farmakoekonomiku. Venuje sa zameraniu odboru a jeho uplatneniu v zdravotníckej praxi. Poskytuje prehľad používaných metód, ktoré reprezentujú jednotlivé farmakoekonomické štúdie. V záverečnej časti je demonštrovaný príklad analýzy efektívnosti nákladov na antibiotickú liečbu.

ppt Farmakoekonomika Stiahnuť - FarmakoekonomikaOtvoriť v novom okne - Farmakoekonomika 19.2.2009 91 KB užívateľ na prislušnej univerzite

Kľúčové slová: náklady, efektivita, analýzy

autor: Martin Wawruch | pracovisko: Farmakologický ústav | publikované: 19.2.2009 | posledné úpravy: 19.2.2009
citácia: Wawruch Martin: Farmakoekonomika - základné pojmy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 19.2.2009, posledná aktualizácia 19.2.2009 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=6>. ISSN 1337-9577.