Konferencia Mefanet 2018

12. konferencia lekárskych fakúlt ČR a SR s medzinárodnou účasťou na témy e-learning a zdravotnícka informatika vo výučbe lekárskych odborov.

Plzeň, 27.– 28.novembra 2018

Hlavné témy konferencie

• Informačné a komunikačné technológie a ich aplikácie vo výučbe lekárskych a zdravotníckych odborov:
    • telemedicína,
    • webové obrazové archívy, výučbové portály,
    • multimediálne a interaktívne učebné pomôcky,
    • moderné didaktické prístupy,
    • simulácie v medicíne.
  • Elektronická podpora výučby v bakalárskych a magisterských študijných programoch na lekárskych fakultách aj fakultách nelekárskych zdravotníckych vied
  • Informačné a komunikačné technológie v celoživotnom vzdelávaní lekárov a zdravotníckych pracovníkov
  • Hodnotenie kvality obsahu elektronických informačných zdrojov
  • Metodiky pre efektívnu tvorbu a využitie elektronických učebných pomôcok
  • Legislatívne problematika, autorské práva

Už tradične sa bude konferencia venovať aktuálnym trendom vo výučbe medicíny, konkrétne sa jedná o:

• zapojenie pokročilých prvkov simulačné medicíny do bežnej výučby,
  • moderné metódy pre objektívne hodnotenie vedomostí študentov (OBSE - Objective Structured Clinical Examination).

Konferencia sa koná pod záštitou doc. PaedDr. Ilony Mauritzovej, Ph.D., dekanky Fakulty zdravotníckych štúdií Západočeskej univerzity.

Video pozvánka

pdf Predbežný program konferencie Mefanet 2018 Stiahnuť - Predbežný program konferencie Mefanet 2018Otvoriť v novom okne - Predbežný program konferencie Mefanet 2018 31.10.2018 370.07 KB ktokoľvek
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Konferencia Mefanet 2018 Prejsť - Konferencia Mefanet 2018Otvoriť v novom okne - Konferencia Mefanet 2018 31.10.2018 ktokoľvek

Kľúčové slová: konferencia, Mefanet

Odbor:

autor: Michal Trnka | pracovisko: Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny | publikované: 31.10.2018 | posledné úpravy: 31.10.2018
citácia: Trnka Michal: Konferencia Mefanet 2018. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 31.10.2018, posledná aktualizácia 31.10.2018 [cit. 2018-11-20] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=335>. ISSN 1337-9577.