Úvod do 3D tlače

3D tlač za svoje pomerne krátke obdobie existencie prešla pozoruhodným vývojom a jej ďalší rozvoj sa očakáva aj v budúcnosti. Svoje miesto našla v mnohých odvetviach priemyslu, kde sa často používa na vytváranie prvých prototypov pred samotnou výrobou. Vďaka zjednodušeniu procesu a lepšej cenovej dostupnosti niektorých tlačiarní dnes už existuje veľké množstvo domácich tlačiarní slúžiacich pre vlastné potešenie majiteľov. Okrem toho si svoju cestu razí aj v jednotlivých odvetviach medicíny, kde sa používa na plánovanie zákrokov, vzdelávanie, na výrobu medicínskych či dentálnych implantátov a pomôcok pre pacienta. Známe sú použitia 3D tlače v oblasti kraniofaciálnej chirurgie, neurochirurgie, kardiovaskulárnej chirurgie, stomatológie, ortopédie a traumatológie, ako aj v oftalmológii.

pdf Úvod do 3D tlače Stiahnuť - Úvod do 3D tlačeOtvoriť v novom okne - Úvod do 3D tlače 19.5.2018 681.56 KB ktokoľvek

Predmety/kurzy

Kľúčové slová: 3D tlač, história, tlačiarne, materiály, využitie

4-D hodnotenie:

Skriptá a návody
Edukačné weby a atlasy
Digitálne video
Prezentácie a animácie
Obrazový materiál – kazuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzované

Základná úroveň
Pokročilá úroveň
Špecializačná úroveň
Komplexná úroveň

Zvoľte prosím dosiahnutú úroveň vzdelania a potom ohodnoťte výučbový materiál predovšetkým z pohľadu vhodnosti materiálu pre samoštúdium.
Študent – študent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
Absolvent – absolvent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
PhD. absolvent – postgraduálny študent, absolvent PhD. štúdia, odborný asistent, ...

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!
hodnotiť

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Alena Furdová, Denisa Fialová, Michal Marko, Peter Leško | pracovisko: Klinika Oftalmológie | publikované: 19.5.2018 | posledné úpravy: 19.5.2018
citácia: Furdová Alena, Denisa Fialová, Michal Marko, Peter Leško: Úvod do 3D tlače. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 19.5.2018, posledná aktualizácia 19.5.2018 [cit. 2018-10-16] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=333>. ISSN 1337-9577.