DNA

Prednáška z nukleových kyselín je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Na prednáške sa študenti oboznámia so štruktúrou biologicky významných nukleotidov, ich funkciou ako súčasti ko-enzýmov a ako základných stavebných jednotiek nukleových kyselín. Študentom autorka predstavuje geniálnosť štruktúry nukleových kyselín vo vzťahu k ich funkcii a poukazuje tiež na dopad poškodenia štruktúry nukleových kyselín. Poznatky študenti využijú pri štúdiu Lekárskej biochémie, Lekárskej biológie, lekárskej genetiky a ďalších.

pdf DNA Stiahnuť - DNAOtvoriť v novom okne - DNA 6.5.2009 9.92 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 6.5.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: DNA. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 6.5.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=32>. ISSN 1337-9577.