Úvod do Pediatrie

Skripta pre nelekárske smery.
Celý ľudský život možno rozdeliť v zásade na tri obdobia: obdobie rastu a vývoja - detstvo a adolescencia, t.j. obdobie vzostupu, obdobie dospelosti, t.j. obdobie stability a obdobie starnutia, t.j. obdobie zostupu.
Náplňou pediatrie je starostlivosť o človeka v prvom období, v období rozvoja. Obdobie detstva je veľmi dynamické a medzi deťmi rozličného veku sú podstatne väčšie rozdiely ako medzi dospelými rôzneho veku. Je preto užitočné rozdeliť detský vek na určité obdobia charakterizované spoločnými znakmi.

• Obdobia detského veku

Pokročilá úroveň
Špecializačná úroveň
Komplexná úroveň

Zvoľte prosím dosiahnutú úroveň vzdelania a potom ohodnoťte výučbový materiál predovšetkým z pohľadu vhodnosti materiálu pre samoštúdium.
Študent – študent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
Absolvent – absolvent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
PhD. absolvent – postgraduálny študent, absolvent PhD. štúdia, odborný asistent, ...

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!
hodnotiť

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Ľudmila Košťálová, László Kovács a kolektív | pracovisko: Detská klinika LF UK a DFNsP | publikované: 22.3.2018 | posledné úpravy: 22.3.2018
citácia: Košťálová Ľudmila, László Kovács a kolektív: Úvod do Pediatrie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 22.3.2018, posledná aktualizácia 22.3.2018 [cit. 2018-08-14] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=313>. ISSN 1337-9577.