NEFROLÓGIA pre študentov lekárskych fakúlt

Nefrológia je internistický klinický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečbou akútneho a chronického poškodenia obličiek pri primárnych chorobách obličiek alebo v dôsledku rôznych patologických stavov, pri ktorých sú obličky poškodené sekundárne. Nefrológia sa zaoberá aj mimotelovými eliminačnými metódami a starostlivosťou o pacientov po transplantácii obličky. Publikácia obsahuje stručné charakteristiky akútnych a chronických ochorení obličiek, možnosti ich diagnostiky a prehľad liečebných modalít obličkových ochorení.

• Vyšetrovacie metódy v nefrológii
  • Infekcie močových ciest
  • Tubulointersticiálne nefritídy
  • Nefritický syndróm
  • Nefrotický syndróm
  • Glomerulonefritídy
  • Diabetická nefropatia
  • Akútne zlyhanie obličiek
  • Chronické zlyhanie obličiek
  • Eliminačné metódy
  • Transplantácia obličky
  • Nádory obličiek a močového mechúra

pdf Nefrológia Stiahnuť - NefrológiaOtvoriť v novom okne - Nefrológia 21.3.2018 2.55 MB ktokoľvek
pdf Recenzia - prof. Galajda Stiahnuť - Recenzia - prof. GalajdaOtvoriť v novom okne - Recenzia - prof. Galajda 21.3.2018 106.22 KB ktokoľvek
pdf Recenzia - prof. Dukát Stiahnuť - Recenzia - prof. DukátOtvoriť v novom okne - Recenzia - prof. Dukát 21.3.2018 102.13 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: Obličky, dialýza, transplantácia obličky

4-D hodnotenie:

Skriptá a návody
Edukačné weby a atlasy
Digitálne video
Prezentácie a animácie
Obrazový materiál – kazuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzované

Základná úroveň
Pokročilá úroveň
Špecializačná úroveň
Komplexná úroveň

Zvoľte prosím dosiahnutú úroveň vzdelania a potom ohodnoťte výučbový materiál predovšetkým z pohľadu vhodnosti materiálu pre samoštúdium.
Študent – študent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
Absolvent – absolvent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
PhD. absolvent – postgraduálny študent, absolvent PhD. štúdia, odborný asistent, ...

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!
hodnotiť

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Zuzna Žilinská, Ivana Dedinská | pracovisko: Urologická klinika | publikované: 21.3.2018 | posledné úpravy: 21.3.2018
citácia: Žilinská Zuzna, Ivana Dedinská: NEFROLÓGIA pre študentov lekárskych fakúlt. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 21.3.2018, posledná aktualizácia 21.3.2018 [cit. 2018-06-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=312>. ISSN 1337-9577.