Proteíny

Prednáška je pokračovaním prednášky o aminokyselinách a je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Študent sa oboznámi s jednoduchými aj zložitými lipidmi, ich štruktúrou a základnými. Študent sa oboznámi so štruktúrou bielkovín a ich mnohostrannou funkciou v organizme. Poznatky z prednášky študenti využijú pri štúdiu lekárskej biochémie, fyziológie, patofyziológie a ďalších.

pdf Proteíny Stiahnuť - ProteínyOtvoriť v novom okne - Proteíny 6.5.2009 4.06 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 6.5.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: Proteíny. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 6.5.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=31>. ISSN 1337-9577.