Karcinóm prsníka

Vážený čitateľ, predkladáme Ti niekoľko kapitol z diagnostiky a liečby karcinómu prsníka. Tento text je určený pre lekárov pripravujúcich sa na atestáciu z klinickej onkológie. Má slúžiť ako základná kostra pre pochopenie problematiky karcinómu prsníka. V žiadnom prípade nepodáva komplexný a ucelený pohľad na túto mimoriadne komplikovanú problematiku. Keďže ide o text určený pre prípravu na atestáciu z klinickej onkológie, väčšiu pozornosť sme venovali systémovej liečbe a iba okrajovo sme sa dotkli iných častí tejto problematiky. Kapitoly zaoberajúce sa diagnostikou, chirurgickou liečbou a rádioterapiou sú iba orientačné a zamerané iba na tie aspekty uvedených kapitol, ktoré sú potrebné pre prácu klinického onkológa.

pdf Karcinóm prsníka Stiahnuť - Karcinóm prsníkaOtvoriť v novom okne - Karcinóm prsníka 27.2.2018 1.24 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: Karcinóm prsníka, skríning, diagnostika

4-D hodnotenie:

Skriptá a návody
Edukačné weby a atlasy
Digitálne video
Prezentácie a animácie
Obrazový materiál – kazuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzované

Základná úroveň
Pokročilá úroveň
Špecializačná úroveň
Komplexná úroveň

Zvoľte prosím dosiahnutú úroveň vzdelania a potom ohodnoťte výučbový materiál predovšetkým z pohľadu vhodnosti materiálu pre samoštúdium.
Študent – študent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
Absolvent – absolvent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
PhD. absolvent – postgraduálny študent, absolvent PhD. štúdia, odborný asistent, ...

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!
hodnotiť

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Jozef Mardiak, Michal Mego, Patrik Palacka, Ján Rajec, Štefánia Lišková, Michal Chovanec | pracovisko: II. Onkologická klinika | publikované: 27.2.2018 | posledné úpravy: 27.2.2018
citácia: Mardiak Jozef, Michal Mego, Patrik Palacka, Ján Rajec, Štefánia Lišková, Michal Chovanec: Karcinóm prsníka. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 27.2.2018, posledná aktualizácia 27.2.2018 [cit. 2018-08-14] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=309>. ISSN 1337-9577.