Zdravotný profil Slovenska 2017

Zdravotný stav obyvateľov Slovenska sa od roku 2000 zlepšil, stále však zaostáva za priemerom EÚ. Obyvatelia Slovenska žijú dlhšie, pretrvávajú však rozdiely v strednej dĺžke života podľa pohlavia a sociálno-ekonomických skupín. V slovenskom systéme zdravotnej starostlivosti sa starostlivosť poskytuje všetkým obyvateľom, aj keď prístup k nej je v niektorých regiónoch obmedzenejší a kvalita a efektívnosť sa môžu v mnohých oblastiach zlepšovať.

1. ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
  2. ZDRAVIE V SLOVENSKEJ REPUBLIKE
  3. RIZIKOVÉ FAKTORY
  4. SYSTÉM ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI
  5. VÝKONNOSŤ SYSTÉMU ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI
    • Efektívnosť
    • Dostupnosť
    • Odolnosť
  6. HLAVNÉ ZISTENIA

pdf Zdravotný profil Slovenska 2017 Stiahnuť - Zdravotný profil Slovenska 2017Otvoriť v novom okne - Zdravotný profil Slovenska 2017 20.12.2017 2.14 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: Zdravie, rizikové faktory, starostlivosť

Odbor:

autor: Pavol Čery | pracovisko: Dekanát LF UK Bratislava | publikované: 20.12.2017 | posledné úpravy: 20.12.2017
citácia: Čery Pavol: Zdravotný profil Slovenska 2017. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 20.12.2017, posledná aktualizácia 20.12.2017 [cit. 2018-06-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=302>. ISSN 1337-9577.