Aminokyseliny a peptidy

Prednáška z aminokyselín a peptidov je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Na prednáške sa študenti oboznámia so štruktúrou proteinogénnych aminokyselín a ich biologicky významnými reakciami v organizme. Vlastnosti aminokyselín študenti využijú pri pochopení vlastností bielkovín na prednáške o proteínoch. Študentom autorka predstaví biologicky významné peptidy, ich štruktúru a funkciu v organizme.

pdf Aminokyseliny a peptidy Stiahnuť - Aminokyseliny a peptidyOtvoriť v novom okne - Aminokyseliny a peptidy 6.5.2009 3.33 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 6.5.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: Aminokyseliny a peptidy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 6.5.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=30>. ISSN 1337-9577.