Steroidy, prostaglandíny

Prednáška je pokračovaním prednášky o lipidoch a je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Študenti sa oboznámia s jednoduchými aj zložitými lipidmi, ich štruktúrou a základnými, v ktorej autorka predstavuje študentom ďalšie významné lipofilné látky, ako sú steroidy a eikozánoidy, ich štruktúru a biologickú funkciu.

pdf Steroidy, prostaglandíny Stiahnuť - Steroidy, prostaglandínyOtvoriť v novom okne - Steroidy, prostaglandíny 6.5.2009 2.05 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 6.5.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: Steroidy, prostaglandíny. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 6.5.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=29>. ISSN 1337-9577.