Metabolizmus (Prednáška z fyziológie pre študentov zubného lekárstva)

Metabolizmus - základné pojmy. Bazálny metabolizmus. Celkový denný výdaj energie. Faktory, ktoré ovplyvňujú výdaj energie. Meranie metabolickej úrovne, respiračný kvocient, energetický ekvivalent. Energetická bilancia. Energetická hodnota živín. Metabolzmus pri fyzickej aktivite. Kyslíkový dlh. Metabolizmu vo fáze spracovania potravy a v postabsorbčnom období. Hlavné metabolické cesty bielkovín, tukov a sacharidov.

pdf Metabolizmus - Zubné lekárstvo Stiahnuť - Metabolizmus - Zubné lekárstvoOtvoriť v novom okne - Metabolizmus - Zubné lekárstvo 19.9.2016 1.99 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: Metabolizmus, Celkový denný výdaj energie

autor: Katarína Babinská | pracovisko: Fyziologický ústav | publikované: 19.9.2016 | posledné úpravy: 19.9.2016
citácia: Babinská Katarína: Metabolizmus (Prednáška z fyziológie pre študentov zubného lekárstva). Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 19.9.2016, posledná aktualizácia 19.9.2016 [cit. 2017-08-18] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=287>. ISSN 1337-9577.