Úvod do pitiev - hrudník a brucho

Ľudské telo je asi najdokonalejšie ale zároveň aj najdôležitejšie dielo prírody. Žiadna jej súčasť nie je najdôležitejšia alebo menej dôležitá. Funkcie všetkých orgánov vzájomne do seba zapadajú a súvisia. Nič nedokáže túto súvislosť a dokonalosť znázorniť a tak spoznať do detailov a samotná pitva. Pitva hrudníka a brucha predstavuje I. časť učebného materiálu v rámci praktických cvičení. Verím, že poslúži Vám študentom medicíny spoznávať architektúru ľudského tela.

Obsah:

• znázornenie jednotlivých anatomických régi,
  • vedenie rezov pre preparáciu jednotlivých anatomických štruktúr,
  • popis pitevnej techniky,
  • možné chyby pri pitve, ktoré zbytočne poškodzujú anatomické štruktúry, tak potrebné na výučbu anatómie ľudského tela.

Kľúčové slová: Anatómia, pitva, hrudník, brucho

Odbor:

autor: Eliška Kubíková | pracovisko: Anatomický ústav | publikované: 3.3.2016 | posledné úpravy: 24.3.2016
citácia: Kubíková Eliška: Úvod do pitiev - hrudník a brucho. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 3.3.2016, posledná aktualizácia 24.3.2016 [cit. 2017-06-29] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=279>. ISSN 1337-9577.