Fyziológia krvi (Prednáška pre študentov zubného lekárstva)

Krv - zloženie, vlastnosti, funkcie. Krv a zachovanie homeostázy. Erytrocyty a ich funkcie.Krvné skupiny. Hemoglobín - zloženie, typy, deriváty. Leukocyty a ich účasť v imunite. Trombocyty a hemostáza. Hemokoagulácia. Krvná plazma - zloženie, funkcie, osmotický a onkotický tlak. Hematopoéza.

Kľúčové slová: krv - vlastnosti, funkcie, krvné elementy a ich funkcie, krvná plazma

4-D hodnotenie:

Skriptá a návody
Edukačné weby a atlasy
Digitálne video
Prezentácie a animácie
Obrazový materiál – kazuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzované

Základná úroveň
Pokročilá úroveň
Špecializačná úroveň
Komplexná úroveň

Zvoľte prosím dosiahnutú úroveň vzdelania a potom ohodnoťte výučbový materiál predovšetkým z pohľadu vhodnosti materiálu pre samoštúdium.
Študent – študent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
Absolvent – absolvent bakalárskeho alebo magisterského stupňa
PhD. absolvent – postgraduálny študent, absolvent PhD. štúdia, odborný asistent, ...

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!
hodnotiť

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Katarína Babinská | pracovisko: Fyziologický ústav | publikované: 3.3.2016 | posledné úpravy: 3.3.2016
citácia: Babinská Katarína: Fyziológia krvi (Prednáška pre študentov zubného lekárstva). Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 3.3.2016, posledná aktualizácia 3.3.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=278>. ISSN 1337-9577.