Výživa človeka. Zložky výživy – živiny, biologicky aktívne látky, potravinové aditíva, kontaminanty. Živiny (bielkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerálne látky) – charakteristika, funkcie, význam pre ľudský organizmus, odporúčania pre príjem. Súčasná situácia vo výžive. Výživové odporúčania. Výživa a zdravie zubov.

pdf Výživa človeka, živiny a ich funkcie, výživové odporúčania (Prednáška pre študentov ZL) Stiahnuť - Výživa človeka, živiny a ich funkcie, výživové odporúčania (Prednáška pre študentov ZL)Otvoriť v novom okne - Výživa človeka, živiny a ich funkcie, výživové odporúčania (Prednáška pre študentov ZL) 16.9.2015 2.33 MB registrovaný užívateľ

Kľúčové slová: výživa človeka, živiny, výživové odporúčania, súčasné problémy vo výžive

autor: Katarína Babinská | pracovisko: Fyziologický ústav | publikované: 16.9.2015 | posledné úpravy: 16.9.2015
citácia: Babinská Katarína: Výživa človeka, živiny a ich funkcie, výživové odporúčania (Prednáška pre študentov ZL). Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 16.9.2015, posledná aktualizácia 16.9.2015 [cit. 2019-09-15] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=265>. ISSN 1337-9577.