Monosacharidy, disacharidy

Prednáška zo sacharidov je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Z jej obsahu sa študent oboznámi so štruktúrou biologicky najdôležitejších monosacharidov, a disacharidov, základnými reakciami prebiehajúcimi v organizme a s ich biologickou funkciou. Poznatky z prednášky študenti využijú najmä pri štúdiu metabolizmu sacharidov v kurze Lekárska biochémia.

pdf Monosacharidy, disacharidy Stiahnuť - Monosacharidy, disacharidyOtvoriť v novom okne - Monosacharidy, disacharidy 6.5.2009 3.46 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 6.5.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: Monosacharidy, disacharidy. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 6.5.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=26>. ISSN 1337-9577.