Štruktúra hmoty z biofyzikálneho hľadiska

Prednáška „Štruktúra hmoty z biofyzikálneho hľadiska“ podáva stručný úvod k niektorým aplikáciám fyziky na mikroskopickej úrovni v medicíne. Vysvetľuje základný problém vedy, podáva stručný prehľad dôležitých epoch štrukturálnej analýzy, vysvetľuje rôznu štruktúru a formy hmoty, fyzikálne interakcie, všeobecné vlastnosti a charakteristiky hmoty, Heisenbergov princíp neurčitosti, základné vlastnosti elementárnych častíc, princíp a užitočnosť Schrödingerovej rovnice.

pdf Štruktúra hmoty Stiahnuť - Štruktúra hmotyOtvoriť v novom okne - Štruktúra hmoty 27.4.2012 839.22 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: fyzika v medicíne, štrukturálna analýza, formy hmoty, fyzikálneinterakcie, Heisenbergov princíp neurčitosti, elementárne častice, Schrödingerova rovnica

Odbor:
Súvisiace články:

autor: Katarína Kozlíková | pracovisko: Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny | publikované: 27.4.2012 | posledné úpravy: 19.9.2016
citácia: Kozlíková Katarína: Štruktúra hmoty z biofyzikálneho hľadiska. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 27.4.2012, posledná aktualizácia 19.9.2016 [cit. 2019-01-17] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=202>. ISSN 1337-9577.