Rádioaktivita

Prednáška „Rádioaktivita“ je zameraná na vysvetenie základných pojmov ako rádioaktívne izotopy, prirodzená a umelá rádioaktivita, zákon rádioaktívnej premeny, doba polpremeny (fyzikálna, biologická, efektívna), stredná doba života, aktivita a s nimi súvisiace vzťahy a fyzikálne jednotky.

pdf Rádioaktivita Stiahnuť - RádioaktivitaOtvoriť v novom okne - Rádioaktivita 19.9.2012 188.99 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: rádioaktívne izotopy, prirodzená a umelá rádioaktivita, zákon rádioaktívnej premeny, doba polpremeny, stredná doba života, aktivita

Odbor:

autor: Katarína Kozlíková | pracovisko: Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny | publikované: 16.4.2012 | posledné úpravy: 19.9.2016
citácia: Kozlíková Katarína: Rádioaktivita. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 16.4.2012, posledná aktualizácia 19.9.2016 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=198>. ISSN 1337-9577.