Základné prvky elektrických obvodov

Prednáška „Základné prvky elektrických obvodov“ je zameraná na vysvetlenie základných pojmov, veličín a jednotiek. Obsahuje základné elektrické veličiny ako elektrický prúd, elektrický odpor, ďalej meranie elektrických veličín a prvky elektrického obvodu.

pdf Základné prvky elektrických obvodov Stiahnuť - Základné prvky elektrických obvodovOtvoriť v novom okne - Základné prvky elektrických obvodov 28.3.2012 1.19 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: Elektrický obvod, elektrický prúd, elektrický odpor

Odbor:

autor: Michal Trnka | pracovisko: Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny | publikované: 28.3.2012 | posledné úpravy: 19.9.2016
citácia: Trnka Michal: Základné prvky elektrických obvodov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 28.3.2012, posledná aktualizácia 19.9.2016 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=195>. ISSN 1337-9577.