Pasívne elektrické vlastnosti tkanív

Prednáška „Pasívne elektrické vlastnosti tkanív“ je zameraná na vysvetlenie základných pojmov, veličín a jednotiek potrebných k porozumeniu elektrických vlastností biologických tkanív. Obsahuje fyziologické hodnoty jednotlivých veličín pre niektoré tkanivá a orgány, elektrický model týchto vlastností, opisuje účinok elektrického prúdu na tkanivá a jeho využitie v diagnostike a terapii. Súčasťou prednášky sú aj bezpečné hodnoty elektrického prúdu a postup pri úraze elektrickým prúdom.

pdf Pasívne elektrické vlastnosti tkanív Stiahnuť - Pasívne elektrické vlastnosti tkanívOtvoriť v novom okne - Pasívne elektrické vlastnosti tkanív 6.3.2012 239.25 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: základné elektrické veličiny, pasívne elektrické vlastnosti tkanív, elektrický model tkaniva, účinok elektrické ho prúdu na tkanivo

Odbor:

autor: Juraj Martinka | pracovisko: Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny | publikované: 27.2.2012 | posledné úpravy: 19.9.2016
citácia: Martinka Juraj: Pasívne elektrické vlastnosti tkanív. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 27.2.2012, posledná aktualizácia 19.9.2016 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=174>. ISSN 1337-9577.