Eradikácia a eliminácia infekčných ochorení

Kontrola výskytu infekčných ochorení a ich eradikácia je jedným z hlavných programov Svetovej zdravotníckej organizácie. Podľa charakteru ochorenia, biologických vlastností pôvodcu, sociálnych, ekonomických a politických podmienok môže ísť o rôzne programy, ktoré sa stále prehodnocujú a upravujú podľa aktuálnej situácie.

Predmety/kurzy

Kľúčové slová: kontrola infekčných ochorení, eradikácia, eliminácia, kontrola infekčných ochorení, eradikácia, eliminácia

autor: Sylvia Bazovská | pracovisko: Ústav epidemiológie | publikované: 10.6.2011 | posledné úpravy: 16.6.2011
citácia: Bazovská Sylvia: Eradikácia a eliminácia infekčných ochorení. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 10.6.2011, posledná aktualizácia 16.6.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=152>. ISSN 1337-9577.