Organická chémia

Prednáška z organickej chémie je určená pre študentov medicíny, všeobecného lekárstva. Jej obsah je úvodom do organickej chémie, v ktorom autorka predstavuje študentom základné organické zlúčeniny, ich štruktúru a vlastnosti. V prednáške sa pojednáva o reakciách, ktoré sa uplatňujú v organizme a majú významný fyziologický alebo patologický význam. Študenti sa s väčšinou z prezentovaných látok a reakcií stretnú pri štúdiu biochémie, pri metabolických premenách látok.

pdf Organická chémia Stiahnuť - Organická chémiaOtvoriť v novom okne - Organická chémia 6.5.2009 2.03 MB užívateľ na príslušnej fakulte

autor: Zdeňka Ďuračková | pracovisko: Ústav lekárskej chémie, biochémie a klinickej chémie | publikované: 28.2.2009 | posledné úpravy: 25.5.2011
citácia: Ďuračková Zdeňka: Organická chémia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave [online] 28.2.2009, posledná aktualizácia 25.5.2011 [cit. 2019-09-21] Dostupný z WWW: <https://portal.fmed.uniba.sk/clanky.php?aid=12>. ISSN 1337-9577.